Wywiad z trenerem Błękitnych- Łukaszem Kujawą.

Na początek powiedz jak Ci się pracuje w Mąkolnie jako grający trener pierwszego zespołu i czy sprawowana funkcja to dużo trudniejsza „robota” niż bycie tylko piłkarzem?
Obejmując funkcję trenera zespołu seniorów Błękitnych Mąkolno wiedziałem że jest tam bardzo dużo młodych chłopaków po pierwszym treningu już było widać że ci chłopacy potrafią grać w piłkę. Jak na razie pracuje mi się bardzo dobrze i mam nadzieję że tak zostanie. Jeżeli chodzi o skalę trudności jako trener i zawodnik to myślę że poradzę sobie z tym gdyż już prowadziłem tak zespół LKS Ślesin więc jakieś doświadczenie już mam.

Czy długo się zastanawiałeś nad propozycją z Mąkolna i czy ciężko było Ci się zdecydować na przyjście tutaj?
Nie, nie zastanawiałem się długo. Lubie wyzwania i takie wyzwanie czeka na mnie w Mąkolnie, ale jestem pewien ze sobie poradzę.

Powiedz jak było z frekwencją na treningach podczas przygotowań i czy jesteś z niej zadowolony?
Średnio trenowało nas 14-15 osób. Frekwencja zadowalająca mam nadzieję że przyniesie to pożądany efekt.

Nad czym pracowaliście podczas tych przygotowań ?
Pracowaliśmy głównie nad ustawieniem taktycznym, to jest bardzo ważny element we współczesnej piłce nożnej, ale także dużą uwagę zwróciłem na przygotowanie fizyczne zespołu. Było mało czasu, co się dało to myślę, że wykonaliśmy w tym krótkim okresie przygotowawczym.

Przejdźmy teraz do meczów kontrolnych. W czasie przygotowań zagraliście 5 sparingów- pierwszy na remis z Wierzbinkiem, potem wysoka porażka w Kazimierzu Biskupim z miejscowym Polonusem i passa trzech zwycięstw z Dobrowem, Osiekiem Wielkim oraz Licheniem Starym. Powiedz jak oceniasz poziom sportowy naszych sparingpartnerów i czy jesteś zadowolony z osiągniętych wyników?
Starałem się zagrać z drużynami które prezentują podobny poziom jak drużyny które będą występować w lidze okręgowej. Początek był trudny, ale ciężka praca na treningach i zdyscyplinowanie zespołu przynosiło z meczu na mecz pożądany efekt myślę że jesteśmy dobrze przygotowani do ligi i możemy wygrać z każdym tylko w to sami musimy uwierzyć bo potencjał w tej drużynie jest naprawdę wielki.

Do Twojego zespołu dołączyło latem aż 8 nowych piłkarzy (Filip Szymański, Bartosz Kotkowski, Robert Suliński, Jakub Jaroński, Norbert Piskorski oraz juniorzy Eryk Maciejewski, Kamil Wecław , Adam Tasiemski). Powiedz czy jesteś zadowolony z tych transferów?
Tak, jestem zadowolony z tych transferów. Ci zawodnicy będą stanowić o sile zespołu plus zawodnicy którzy zostali w klubie, plus juniorzy którzy będą uczyć się od starszych kolegów myślę że to jest to mamy młody ambitny zespół i to mi się podoba.

A jaki cel stawiasz przed sobą i zespołem w rundzie wiosennej ?
Cel jest jeden-WYGRYWAĆ i nie patrzeć na nikogo.

W imieniu swoim i kibiców życzę samych zwycięstw. Czy chciałbyś coś jeszcze powiedzieć kibicom?
Tak. Przychodźcie i kibicujcie drużynie Błękitnych. Ten zespół reprezentuje was w całym okręgu bez kibiców piłka nożna nie ma sensu. Pozdrawiam i zapraszam na stadion w Mąkolnie !

zdj. LKS Ślesin