Dobry prognostyk przed ligą. Zwycięstwo w Licheniu.

Im bliżej ligi, tym gra Błękitnych Mąkolno staje się coraz lepsza. W czwartek, w dodatkowym sparingu zespół Łukasza Kujawy pokonał wysoko mistrza A-klasy Strażaka Licheń Stary. Po końcowym gwizdku trener 10. drużyny klasy okręgowej chwalił swoich piłkarzy.
Pierwsze sparingi LKS nie napawały optymizmem jego kibiców, ani sztabu szkoleniowego. Błękitni nie tylko nie osiągali dobrych wyników, ale nie potrafili nawet dobrze zaprezentować się na boisku. Z biegiem czasu przebudowany zespół prezentował się coraz lepiej, aż w końcu zanotował trzy zwycięstwa z rzędu w sparingowych spotkaniach.

W czwartek drużyna Łukasza Kujawy podejmowała Strażaka Licheń Stary. Mistrz konińskiej A- klasy nie postawił Błękitnym wysoko poprzeczki, ale i tak drużynie z Mąkolna należą się pochwały. GTS kontrolował grę przez całe spotkanie, a poszczególni piłkarze pokazali kilka ciekawych zagrań. Bardzo dobrze w środku boiska operował Bartosz Kotkowski.

Trzy bramki dla Błękitnych wpadły już w pierwszej połowie. Pierwsze dwie  z nich po sytuacjach sam na sam. Najpierw po zagraniu Filipa Szymańskiego szans bramkarzowi nie dał Piotr Wojtysiak. Chwile potem to Filu był zawodnikiem, który pokonał nowy nabytek Strażaka. 5minut później po zagraniu z lewej strony, ładnym strzałem Dominik Nowakowski dobił rywala.
Gdy wydawało się że Błękitni mają mecz pod kontrolą z wyniku 3:0 zrobiło się 3:2, choć tych bramek w zasadzie nie powinno być. Pierwsza z nich padła po spalonym, którego nie było, zaś druga bramka padła po rzucie karnym, gdzie żadnego faulu nie było.

Druga połowa to również dobra gra Błękitnych. Po pięknym zagraniu Bartosza Kotkowskiego Adrian Ziółkowski wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później po rzucie rożnym Łukasz Kujawa z dalekiej odległości pokonał swojego byłego kolegę z drużyny- Marcina Wojciechowskiego i jak się potem okazało była to ostatnia bramka meczu. Z obu stron było jeszcze kilka ciekawych akcji, lecz bez tego ostatniego strzału.

Skład Błękitnych: Robert Suliński- Jakub Jaroński, Rafał Antczak, Łukasz Kujawa Filip Szymański- Dominik Nowakowski, Bartosz Kotkowski, Piotr Kurowski, Piotr Wojtysiak- Marcin Zawadzki, Adrian Ziółkowski
 Zagrali także: Damian Staśkiewicz, Eryk Maciejewski, Adam Tasiemski, Kamil Wecław, Krzysztof Lasota, Norbert Piskorski