"Tworzymy fajny zespół i spróbujemy namieszać w lidze" czyli wywiad z nowym zawodnikiem-Filipem Szymańskim.

Powiedz jak to się stało że trafiłeś do Błękitnych i co skłoniło Cię do przyjścia do naszego klubu?
Do Błękitnych trafiłem za pośrednictwem trenera Kujawy. Chciałbym odbudować swoją dyspozycję piłkarską a jednocześnie pomóc Błękitnym w osiąganiu jak najlepszych rezultatów w lidze.

Miałeś propozycje także z innych klubów?
Tak, miałem propozycje z innych klubów z okręgu konińskiego.

Chciałbym abyś opowiedział fanom Błękitnych o swojej dotychczasowej przygodzie z piłką.
Swoja przygodę z piłką zacząłem mając 7 lat w Miejskim Klubie Sportowym Olimpia Koło gdzie przeszedłem wszystkie szczeble szkoleniowe do seniorów włącznie. Trenowałem również w Górniku Konin jak i w LKS Ślesin ale niestety szkoła i inne obowiązki nie dały mi możliwości kontynuowania dalszej gry w tych klubach. Pobyt w tych klubach dał mi bardzo dużo doświadczenia piłkarskiego które tam nabyłem .Bardzo mile wspominam czas spędzony w tych klubach i poznanych tam ludzi których serdecznie pozdrawiam.

Z naszym zespołem trenujesz od samego początku przygotowań do rundy jesiennej. Powiedz jak podoba Ci się atmosfera panująca w drużynie i jak współpracuje Ci się z trenerem Kujawą?
Tak ,trenuje od początku przygotowań do rundy jesiennej .W drużynie panuje fajna atmosfera. Pomału zaczynamy się poznawać co da na pewno pozytywny efekt na boisku jak i poza nim .Z trenerem Kujawą współpracuje mi się bardzo dobrze i liczę na to że ta współpraca zaowocuje dobrymi wynikami w sezonie .

Wraz z Tobą do Błękitnych przyszli Twoi koledzy – Jakub Jaroński, Robert Suliński, Norbert Piskorski, Bartosz Kotkowski. Powiedz jak oceniasz ich umiejętności piłkarskie i czy nowi zawodnicy będą dużym wzmocnieniem zespołu?
Ocena umiejętności piłkarskich Chłopaków należy do Trenera .Gdybym nie znał wartości piłkarskich kolegów nie znalazłbym się w tym klubie .Wiem ze tworzymy fajny zespół i możemy namieszać w lidze. Pozdrawiam wymienionych przez Ciebie kolegów jak i cały zespół.

Czy możesz powiedzieć po tych kilku tygodniach wspólnych treningów i sparingów na co będzie stać nasz zespół w rundzie jesiennej?
Jak wcześniej wspomniałem spróbujemy "namieszać" w lidze.

Co uważasz za swój największy sukces sportowy?
Moim największym sukcesem sportowym jest zdobycie ze swoją szkołą Mistrzostwa Wielkopolski w piłce nożnej Szkół Średnich.

A czy jakiś mecz z Twojej dotychczasowej kariery utkwił Ci szczególnie w pamięci?
Szczególnie w pamięci utkwił mi mecz z juniorami Lecha Poznań w lidze wojewódzkiej juniorów gdzie do 85 minuty wynik brzmiał 0:0 i niestety w doliczonym czasie gry straciliśmy po zaciętej walce bramkę na 1:0 w meczu tym grały takie nazwiska jak Linetty syn trenera pierwszego zespołu Bakero i kilku zawodników którzy występują na boiskach Ekstraklasy.

Czego mogę Ci życzyć na zbliżającą się piłkarską jesień?
Jak najlepszym wyników aby omijamy nasz zespól kontuzje.

Chciałbyś coś dodać ?
Zapraszam wszystkich Fanów Błękitnych Mąkolno aby wspierali nasz młody zespół na każdym meczu swoim głośnym dopingiem co będzie nas motywowało do większej walki. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Do miłego zobaczenia na pierwszym meczu !

zdj. Olimpia Koło