Wywiad z Łukaszem Kujawą

Dzień dobry Panie trenerze. Porozmawiamy po udanej rundzie jesiennej w wykonaniu naszego zespołu w której to zdobyliśmy 32 punkty i zajmujemy czwarte miejsce w tabeli ligi okręgowej.
Czy spodziewał się Pan tak dobrej gry drużyny i czwartego miejsca w tabeli po rundzie jesiennej ?
witam! Początek przygotowań nie był zbyt optymistyczny, ale czym bliżej ligi wyglądało to coraz lepiej. Początek zaczęliśmy bardzo dobrze co nas niosło do końca rundy.
Proszę powiedzieć jakie są największe atuty naszego zespołu dzięki którym byliśmy zespołem lepszym od większości przeciwników ?
Na pewno młody zespól i ambicja i wola zwycięstwa. Każdy wie po co tu jest i każdy jest ważny dla tego zespołu.
Czy jakiś mecz w tej rundzie zapadł Panu szczególnie w pamięci ?
Tak, z drużyną Wichru Dobra i Strażaka Licheń . Trzeba będzie z tych dwóch meczy wyciągnąć na pewno wnioski.
Czy któryś z zawodników pozytywnie Pana zaskoczył swoją grą, a któryś zagrał poniżej oczekiwań ?
Ogólnie wszyscy spisali się na medal za co jestem im bardzo wdzięczny, ale ja chciałbym wyróżnić trzech zawodników- Norberta Piskorskiego, Adriana Ziółkowskiego i Bartosza Kotkowskiego. Oni byli takim kręgosłupem drużyny, nie umniejszając zasług innym chłopakom. Oczywiście to co jest teraz to zasługa całego zespołu i miejmy nadzieje ze będzie jeszcze lepiej.
Podczas przerwy wakacyjnej do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników. Czy jest pan zadowolony z tych transferów i czy okazały się one wzmocnieniem zespołu i spełniły Pana oczekiwania?
Jak najbardziej tak, i mam nadzieje ze ci chłopacy zostaną na następną rundę .Ci chłopacy nie grali po ponad 2 lata w piłkę wiec po przygotowaniach w zimę myślę że będą oni jeszcze lepsi.
A jak Pan oceni młodych zawodników, którzy pojawiali się na boisku w seniorskiej drużynie i czy zamierza Pan na nich stawiać?
Mogę powiedzieć, że są to fajni chłopcy. Jak będą trenować, będą robić postępy, bo maja od kogo się uczyć. Na pewno będę ich stopniowo wprowadzał do zespołu..
Czy uważa Pan, że ten zespół pod względem czysto sportowym stać na awans do IV ligi?
Zobaczymy po zimowym okresie przygotowawczym, ale myślę że jeszcze nam trochę brakuje.
Czy potrzebne są jakieś wzmocnienia drużyny przed rundą wiosenną, a jeśli tak to na jakie pozycje?
Szukamy młodych chłopców, którzy chcą trenować i walczyć. Trzeba stawiać na młodzież i ogrywać ich.
Jakie Pan stawia przed sobą i drużyną cele na zbliżającą się rundę wiosenną? Czy będziecie walczyć o upragniony przez wielu kibiców awans do IV ligi?
Chce, aby nasza gra wyglądała jeszcze lepiej niż w tej rundzie a wynik przyjdzie sam.
Czy jest Pan zadowolony ze swojej dotychczasowej pracy w klubie?
W stu procentach nie. Były jeszcze błędy popełnione przez moją osobę, ale człowiek cale życie się uczy i mi jeszcze dużo do nauki zostało, i jestem tego świadomy, ale myślę że z rundy na rundę będę tych błędów popełniał mniej.
Panie trenerze, co by Pan powiedział lub czego by pan życzył piłkarzom i kibicom naszego klubu przed zbliżającym się małymi krokami Nowym Rokiem oraz rundą wiosenną?
Chciałbym życzyć zdrowych, spokojnych świąt i szczęśliwego nowego roku i zapraszam na stadion w nowym roku.
Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu zespołu i w życiu osobistym. Wesołych Świąt !
Dziękuję.

zdj. sompolno24.pl